Dzwoń: +48 784 963 387
DARMOWA WYSYŁKA dla zamówień od 199 zł
Dzwoń: +48 784 963 387
DARMOWA WYSYŁKA dla zamówień od 199 zł

Notatnik (notes) Rhodia nr 16 – recenzja

Notatnik (notes) Rhodia nr 16 - Pióromaniak.pl

Notatnik (notes) Rhodia nr 16 – recenzja

Większość pióromaniaków doskonale zna notatniki oferowane przez Rhodię. Doskonały papier i intrygująca pomarańczowo-czarna kolorystyka. Poniżej kilka słów na temat najbardziej rozpoznawalnego produktu francuskiej marki – notatnika Rhodia nr 16.

Notatnik (notes) Rhodia nr 16 - Pióromaniak.pl
Notatnik (notes) Rhodia nr 16 – Pióromaniak.pl

O tym, dlaczego zdecydowaliśmy się razem z Magdą, aby rozpocząć sprzedaż Rhodii w Pióromaniaku oraz o historii marki i jej wartościach, możecie przeczytać w artykule zatytułowanym „Dlaczego Rhodia w Pióromaniaku?”.

Rhodia nr 16, czyli format A5

Notatnik Rhodia 16 to notes w formacie A5 (14,8 cm x 21 cm) otwierany do góry, o usztywnionych okładkach, z mikroperforacją umożliwiającą łatwe odrywanie kolejnych kartek. Grzbiet jest łączony zszywkami w taki sposób, aby nie były widoczne po drugiej stronie i nie przeszkadzały w wygodnym ułożeniu notatnika na biurku. Rhodia opatentowała to rozwiązanie nazywając je Sangrif.

Notatnik (notes) Rhodia nr 16 - Pioromaniak.pl
Notatnik (notes) Rhodia nr 16 – opatentowane pomysłowe łączenie zszywkami Sangrif – Pioromaniak.pl
Notatnik (notes) Rhodia nr 16 -
Notatnik (notes) Rhodia nr 16 – zawijana okładka i mikroperforacja – Pioromaniak.pl

Notatnik (notes) Rhodia nr 16 – papier

Papier welinowy, czyli miękki, cienki oraz gładki, o gramaturze 80 g/m2, w kolorze białym lub żółtym. Jako jeden z niewielu posiada dwie bardzo ważne dla miłośników piór właściwości: jest wyjątkowo odporny na przebijanie, czyli praktycznie nie przepuszcza atramentu na drugą stronę oraz niemal w każdym przypadku wyklucza jego strzępienie. Wzór do naśladowania. W Rhodii nr 16 papier jest bezkwasowy (ma pH neutralne), więc zapisane, zarchiwizowane notatki przez długi czas pozostaną w dobrej kondycji.

Notatnik (notes) Rhodia nr 16 -
Notatnik (notes) Rhodia nr 16 – świetny papier dla miłośników piór – Pioromaniak.pl
Pióromaniak.pl
Notatnik (notes) Rhodia nr 16 – Sangrif i klejenie grzbietem – Pióromaniak.pl

W edycji ColoR oraz R (Premium Pad) papier jest jeszcze bardziej gładki, jeszcze lepiej współpracuje z atramentem, ma wyższą gramaturę (90 g/m2) oraz kolor kremowy.

Co w środku, czyli liniatura

Notatnik Rhodia nr 16 jest dostępny w trzech rodzajach liniatury: linia, kratka 5 x 5 mm oraz kropka 5 x 5 mm, a także jako notatnik bez liniatury (czysty). Wersja z żółtym papierem dostępna jest tylko z liniaturą w kratkę, edycja Ice – w kratkę lub linię, ColoR jedynie w linię, a R (Premium Pad) w linię lub jako notatnik czysty.

Notatnik (notes) Rhodia nr 16 - Pioromaniak.pl
Notatnik (notes) Rhodia nr 16 – kratka 5 x 5 mm – Pioromaniak.pl
Notatnik (notes) Rhodia nr 16 - Pioromaniak.pl
Notatnik (notes) Rhodia nr 16 – linia – Pioromaniak.pl

Notatnik (notes) Rhodia nr 16 – kolory

Do roku 2015 notatnik Rhodia nr 16 był dostępny tylko w dwóch kolorach (nie licząc edycji limitowanej na 80-cio lecie Rhodii) czarnym i pomarańczowym. Obecnie, do podstawowej linii dołączyła specjalna biała seria o nazwie Rhodia Ice oraz pełna kolorów edycja ColoR (8 nowych kolorów okładek Rhodii nr 16: chocolat, taupe, anis, turqouise, sapir, violet, framboise, coquelicot).

Marcin Milewski

Notatniki Rhodia nr 16 są dostępne w naszym sklepie. Inne produkty marki Rhodia można obejrzeć tutaj.

O powodach wprowadzenia do oferty naszego sklepu Rhodii dowiecie się czytając artykuł „Dlaczego Rhodia w Pióromaniaku?”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *