Dzwoń: +48 784 963 387
DARMOWA WYSYŁKA dla zamówień od 199 zł
Dzwoń: +48 784 963 387
DARMOWA WYSYŁKA dla zamówień od 199 zł
DARMOWA WYSYŁKA dla zamówień od 199 zł
Na skróty
Dzwoń: +48 784 963 387

Wprowadzamy: pióra TWSBI

TWSBI piora sklep Pioromaniak

Pióra TWSBI w Pióromaniaku

Pióra TWSBI są uwielbiane przez pióromaniaków na całym świecie. Nie bez przyczyny. Hmm… nawet dwóch przyczyn.

Po pierwsze, idea jaka od początku przyświeca marce, jest czymś wyjątkowym w stosunku do innych producentów. TWSBI postawiło sobie za cel zaprojektowanie i wykonanie piór w sposób bezprecedensowy – od pierwszych faz tworzenia konsultując je ze społecznością pióromaniaków – oraz kompletny – wyposażając użytkownika w proste narzędzia umożliwiające samodzielne serwisowanie i dbanie o pióro.

TWSBI Mini Classic
Narzędzia TWSBI do serwisowania pióra. Obok TWSBI Diamond Mini Classic

Po drugie, TWSBI zaproponowało nie tylko bardzo dobrą jakość i niezawodność, ale też łatwe do wymiany stalówki oraz solidny tłokowy mechanizm napełniania w cenie zarezerwowanej dla dużo, dużo, dużo droższych piór.

Efekt przerósł oczekiwania producenta i miłośników piór. Gdy będziecie przeglądać w sieci zdjęcia z pewnością nie raz zauważycie, że dużo osób ma na biurku lub w etui co najmniej kilka piór TWSBI ze stalówkami w różnych rozmiarach. Mnie to nie dziwi. Sam od kilku lat posiadam i używam ECO oraz Vaca Mini. Tego ostatniego ze stalówką stub 1.1 mm (stub oznacza takie wyprofilowanie ziarna stalówki, aby można było pisać szeroką linią pionową i cienką poziomą – możecie zobaczyć rezultat na zdjęciu z porównaniem rozmiarów stalówek zamieszczonym w dalszej części wpisu).

Nie byłoby tych fajnych piór, gdyby nie zasoby technologiczne jakimi od samego początku dysponował pomysłodawca. TWSBI powstało w Tajwanie i zostało stworzone przez Ta Shin Precision – firmę z ponad 40-letnim doświadczeniem w produkcji plastików i metalu. Jak się nie trudno domyślić cały proces wymagał jeszcze jednego, kluczowego składnika – właściciele TWSBI mają, tak jak my, kompletnego fioła na punkcie piór. Porozumieć się było nam nad wyraz łatwo.

Kilka słów o nazwie

Nazwa TWSBI została zaczerpnięta od chińskiego “San Wen Tong”. Wen to język i kultura, a cały zwrot nawiązuje do trzech skarbów chińskiej kaligrafii. Aby stworzyć łatwą do wymówienia nazwę inicjały odwrócono („TWS”), wzbogacono je o “Bi” (co oznacza przybory piśmiennicze) i w ten sposób powstało TWSBI. Najczęściej czytane jako „tłisbi”.

Przyjrzyjmy się bliżej modelom TWSBI, które są dostępne w Pióromaniaku:

TWSBI porownanie rozmiarow
TWSBI – porównanie rozmiarów piór – od lewej: Diamond 580, ECO, Vac Mini, Diamond Mini
TWSBI porownanie rozmiarow stalowek
TWSBI – porównanie rozmiarów stalówek

TWSBI ECO

ECO to skrót od „economical”. Ekonomiczna wersja TWSBI 580, która oferuje tłokowy system napełniania w jeszcze korzystniejszej cenie niż model 580. Dostępne w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej , białej i przezroczystej.

TWSBI ECO sklep pioromaniak
TWSBI ECO – sklep Pioromaniak.pl

TWSBI Diamond 580

Podstawowy model piór TWSBI. Posiada słuszne rozmiary i tłokowy system napełniania. Cały przezroczysty.

pioro TWSBI 580
Pióro TWSBI Diamond 580 – sklep Pioromaniak.pl

TWSBI Diamond Mini

Sprytnie zaprojektowane pióro kieszonkowe z tłokowym systemem napełniania, które jest szalenie wygodne do codziennego pisania po nakręceniu skuwki na tył korpusu. Dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: całej przezroczystej i czarnej z przezroczystym korpusem.

TWSBI Mini Classic sklep Pioromaniak
TWSBI Mini Classic – sklep Pioromaniak.pl

Oprócz klasycznej wersji Diamond Mini, TWSBI wydaje krótkie edycje specjalne. Tym razem jest to Diamond Mini AL Gold (mechanizm tłoka i szyjka są z aluminium).

TWSBI Mini Al Gold
TWSBI Mini Al Gold

TWSBI Vac Mini

Pióro TWSBI napełniane za pomocą systemu podciśnieniowego (vacuum). Zamienia się w pełnowymiarowe pióro po nakręceniu skuwki na tył korpusu.

System podciśnieniowy jest, wbrew pozorom, prosty w obsłudze. Wystarczy, że złapiesz za koniec korpusu, odkręcisz go (przeciwnie do wskazówek zegara) i pociągniesz (aż poczujesz opór). Gdy stalówka i częściowo szyjka będą już zanurzone w atramencie wystarczy wcisnąć wysunięty pręcik, poczekać i zakręcić zaślepkę. Po chwili gotowe.

Ułatwieniem jest skorzystanie z butelek Vac 20A, które pozwalają na skuteczniejsze napełnienie Vaców Mini. Normalnie udaje się to w 2/3 objętości.

TWSBI Vac Mini sklep Pioromaniak
TWSBI Vac Mini – sklep Pioromaniak.pl

Pióra TWSBI dostępne w Pióromaniaku w cenach zależnych od modelu i rozmiaru stalówki:

Do przeczytania,
Marcin Milewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *