Darmowa wysyłka od 199 PLN!

Wprowadzamy: atramenty Visconti

Atrament_Visconti_niebieski_czarny_sklep

Mamy bardzo dobrą wiadomość. Od dziś na półkach Pióromaniaka jest dostępny atrament Visconti. Nie bez przyczyny sięgnęliśmy właśnie po niego.

Visconti to włoska firma z siedzibą we Florencji. Od 1988 roku zajmuje się produkcją piór, które ze względu na sposób wytwarzania, wzornictwo i nowatorskie rozwiązania, cieszą się żywym zainteresowaniem. My, na początek, skupimy się na atramentach.

Dlaczego Visconti w Pióromaniaku?

W czasach kiedy w Polsce nie było jeszcze łatwo dostępnych tak wielu atramentów, zamarzyłem o czymś przyziemnym. Prawdziwie niebieskim kolorze. Nie jakieś fioletowawe namiastki, tylko “true blue”. Wówczas (początek XXI w.) to właśnie Visconti czytało w myślach miłośników piór. Do dziś pamiętam zakup w jednym ze sklepów stacjonarnych (niestety już nieistniejącym), emocje mu towarzyszące i pierwsze napełnienie pióra. Bajka! Nietrudno zgadnąć, że przez kolejne kilkanaście lat nie rozstawałem się z niebieskim atramentem Visconti.

Pojawienie się Visconti w Pióromaniaku jest więc dla nas czymś naturalnym. Wiązało się jedynie z odpowiedzią na pytanie – kiedy? Uznaliśmy, że drugi rok działalności to najwyższy czas.

Atramenty Visconti

6 kolorów (w zasadzie to 7) w pomysłowo i ze stylem zaprojektowanych butelkach lub nabojach ukrytych w bakelitowym pudełku. Butelki mają pojemność 60 ml, a w opakowaniu znajduje się 7 nabojów.

Atrament Visconti - sklep Pioromaniak.pl

Atrament Visconti – sklep Pioromaniak.pl

Nasze ulubione to Sepia oraz niebieski (butelka). Zwróćcie uwagę na różnicę w kolorze między niebieskim atramentem w nabojach (lekki odcień), a tym w butelce (intensywny, prawdziwie niebieski).

Arament Visconti - sklep Pioromaniak.pl

Atrament Visconti – sklep Pioromaniak.pl

Niebieski atrament Visconti - butelka - sklep Pioromaniak.pl

Niebieski atrament Visconti – butelka – sklep Pioromaniak.pl

Co z piórami?

Nasuwa się pytanie, z jakiego powodu nie zdecydowaliśmy się na wprowadzenie do oferty piór Visconti, a jedynie atramenty. Ze względu na priorytety, którymi kierujemy się podczas wybierania produktów – Wasze aktualne oczekiwania. W razie potrzeby każdy model z bieżącej oferty możemy sprowadzić na życzenie. Terminy realizacji są krótkie (2-3 dni robocze).

Atramenty Visconti dostępne w Pióromaniaku w butelkach (59 zł) lub nabojach (25 zł).

Dzielenie się z Wami naszymi doświadczeniami oraz podpowiadanie sprawdzonych przez nas przez lata, wyróżniających się, produktów, to czysta przyjemność.

Do przeczytania,
Marcin Milewski

Share this post
  , , ,