Wprowadzamy: pióra TWSBI

TWSBI piora sklep Pioromaniak

Pióra TWSBI w Pióromaniaku

Pióra TWSBI są uwielbiane przez pióromaniaków na całym świecie. Nie bez przyczyny. Hmm… nawet dwóch przyczyn.

Po pierwsze, idea jaka od początku przyświeca marce, jest czymś wyjątkowym w stosunku do innych producentów. TWSBI postawiło sobie za cel zaprojektowanie i wykonanie piór w sposób bezprecedensowy – od pierwszych faz tworzenia konsultując je ze społecznością pióromaniaków – oraz kompletny – wyposażając użytkownika w proste narzędzia umożliwiające samodzielne serwisowanie i dbanie o pióro.

TWSBI Mini Classic

Narzędzia TWSBI do serwisowania pióra. Obok TWSBI Diamond Mini Classic

Po drugie, TWSBI zaproponowało nie tylko bardzo dobrą jakość i niezawodność, ale też łatwe do wymiany stalówki oraz solidny tłokowy mechanizm napełniania w cenie zarezerwowanej dla dużo, dużo, dużo droższych piór.

Efekt przerósł oczekiwania producenta i miłośników piór. Gdy będziecie przeglądać w sieci zdjęcia z pewnością nie raz zauważycie, że dużo osób ma na biurku lub w etui co najmniej kilka piór TWSBI ze stalówkami w różnych rozmiarach. Mnie to nie dziwi. Sam od kilku lat posiadam i używam ECO oraz Vaca Mini. Tego ostatniego ze stalówką stub 1.1 mm (stub oznacza takie wyprofilowanie ziarna stalówki, aby można było pisać szeroką linią pionową i cienką poziomą – możecie zobaczyć rezultat na zdjęciu z porównaniem rozmiarów stalówek zamieszczonym w dalszej części wpisu).

Nie byłoby tych fajnych piór, gdyby nie zasoby technologiczne jakimi od samego początku dysponował pomysłodawca. TWSBI powstało w Tajwanie i zostało stworzone przez Ta Shin Precision – firmę z ponad 40-letnim doświadczeniem w produkcji plastików i metalu. Jak się nie trudno domyślić cały proces wymagał jeszcze jednego, kluczowego składnika – właściciele TWSBI mają, tak jak my, kompletnego fioła na punkcie piór. Porozumieć się było nam nad wyraz łatwo.

Kilka słów o nazwie

Nazwa TWSBI została zaczerpnięta od chińskiego „San Wen Tong”. Wen to język i kultura, a cały zwrot nawiązuje do trzech skarbów chińskiej kaligrafii. Aby stworzyć łatwą do wymówienia nazwę inicjały odwrócono („TWS”), wzbogacono je o „Bi” (co oznacza przybory piśmiennicze) i w ten sposób powstało TWSBI. Najczęściej czytane jako „tłisbi”.

Przyjrzyjmy się bliżej modelom TWSBI, które są dostępne w Pióromaniaku:

TWSBI porownanie rozmiarow

TWSBI – porównanie rozmiarów piór – od lewej: Diamond 580, ECO, Vac Mini, Diamond Mini

TWSBI porownanie rozmiarow stalowek

TWSBI – porównanie rozmiarów stalówek

TWSBI ECO

ECO to skrót od „economical”. Ekonomiczna wersja TWSBI 580, która oferuje tłokowy system napełniania w jeszcze korzystniejszej cenie niż model 580. Dostępne w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej , białej i przezroczystej.

TWSBI ECO sklep pioromaniak

TWSBI ECO – sklep Pioromaniak.pl

TWSBI Diamond 580

Podstawowy model piór TWSBI. Posiada słuszne rozmiary i tłokowy system napełniania. Cały przezroczysty.

pioro TWSBI 580

Pióro TWSBI Diamond 580 – sklep Pioromaniak.pl

TWSBI Diamond Mini

Sprytnie zaprojektowane pióro kieszonkowe z tłokowym systemem napełniania, które jest szalenie wygodne do codziennego pisania po nakręceniu skuwki na tył korpusu. Dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: całej przezroczystej i czarnej z przezroczystym korpusem.

TWSBI Mini Classic sklep Pioromaniak

TWSBI Mini Classic – sklep Pioromaniak.pl

Oprócz klasycznej wersji Diamond Mini, TWSBI wydaje krótkie edycje specjalne. Tym razem jest to Diamond Mini AL Gold (mechanizm tłoka i szyjka są z aluminium).

TWSBI Mini Al Gold

TWSBI Mini Al Gold

TWSBI Vac Mini

Pióro TWSBI napełniane za pomocą systemu podciśnieniowego (vacuum). Zamienia się w pełnowymiarowe pióro po nakręceniu skuwki na tył korpusu.

System podciśnieniowy jest, wbrew pozorom, prosty w obsłudze. Wystarczy, że złapiesz za koniec korpusu, odkręcisz go (przeciwnie do wskazówek zegara) i pociągniesz (aż poczujesz opór). Gdy stalówka i częściowo szyjka będą już zanurzone w atramencie wystarczy wcisnąć wysunięty pręcik, poczekać i zakręcić zaślepkę. Po chwili gotowe.

Ułatwieniem jest skorzystanie z butelek Vac 20A, które pozwalają na skuteczniejsze napełnienie Vaców Mini. Normalnie udaje się to w 2/3 objętości.

TWSBI Vac Mini sklep Pioromaniak

TWSBI Vac Mini – sklep Pioromaniak.pl

Pióra TWSBI dostępne w Pióromaniaku w cenach zależnych od modelu i rozmiaru stalówki:

Do przeczytania,
Marcin Milewski

Wprowadzamy: mieniące się atramenty J. Herbin 1670

J.Herbin_atrament_sklep_Pioromaniak_pl

Do oferty Pióromaniaka wprowadzamy atramenty J. Herbin 1670. Są wyjątkowe.

Z okazji 340-lecia firma J. Herbin (powstała we Francji w 1670 roku) podjęła odważną decyzję o wprowadzeniu rewolucji w świecie atramentów do piór wiecznych. Opracowała formułę, która pozwoliła na rzecz wówczas niewyobrażalną – dodanie do atramentu złotych drobinek. Seria, dla upamiętnienia rocznicy nazwana „1670”, zyskała ogromną popularność. W kolejnych latach dołączały nowe kolory. W sumie jest ich 5:

Rouge Hematite – od niego zaczęła się seria. Szalenie ciekawy kolor nawiązujący do legendarnego wosku do pieczęci produkowanego przez wieki przez firmę J. Herbin oraz pierwszego logotypu. Podczas pisania intensywnie czerwony, a następnie, po wyschnięciu, okraszony kolorami ziemi oraz złotym pyłem.

J. Herbin Rouge Hematite atrament sklep Pioromaniak

J. Herbin Rouge Hematite – atrament – sklep Pioromaniak

J. Herbin Rouge Hematite atrament sklep Pioromaniak

J. Herbin Rouge Hematite – atrament – sklep Pioromaniak.pl

J. Herbin Rouge Hematite atrament sklep Pioromaniak

J. Herbin Rouge Hematite – atrament – sklep Pioromaniak.pl

Blue Ocean – drugi z kolorów atramentów „1670” nawiązuje do wczesnej historii firmy – morskich podróży handlowych żeglarza Herbina do Indii. Głęboki niebieski ze złotymi drobinkami.

J. Herbin Ocean Blue atrament - sklep Pioromaniak

J. Herbin Ocean Blue – atrament – sklep Pioromaniak

J. Herbin Ocean Blue atrament - sklep Pioromaniak

J. Herbin Ocean Blue – atrament – sklep Pioromaniak

J. Herbin Ocean Blue atrament - sklep Pioromaniak

J. Herbin Ocean Blue – atrament – sklep Pioromaniak

Stormy Grey – burza na morzu to nic przyjemnego, więc lepiej mieć ją zamkniętą w butelce. Intensywnie szary, po wyschnięciu mieniący się złotym pyłem.

J.Herbin_Stormy Grey_atrament_sklep_Pioromaniak_pl

J.Herbin Stormy Grey – atrament – sklep Pioromaniak.pl

J.Herbin_Stormy Grey_atrament_sklep_Pioromaniak_pl

J.Herbin Stormy Grey – atrament – sklep Pioromaniak.pl

Emerald of Chivor – niebiesko-zielony atrament, który swoją nazwą nawiązuje do szmaragdu ze złóż Chivor w Andach. Co za kolor!

J. Herbin Emerald of Chivor atrament sklep Pioromaniak

J. Herbin Emerald of Chivor – atrament – sklep Pioromaniak

J.Herbin_Emerald of Chivor_atrament_sklep_Pioromaniak_pl

J.Herbin Emerald of Chivor – atrament – sklep Pioromaniak.pl

Caroube de Chypre – intensywny, głęboki brąz nawiązujący do czarnego złota Cypru – karobu. Po wyschnięciu z zauważalnymi nutami czerwieni i zieleni.

 

J.Herbin_Caroube de Chypre_atrament_sklep_Pioromaniak_pl

J.Herbin Caroube de Chypre – atrament – sklep Pioromaniak.pl

J.Herbin_atrament_sklep_Pioromaniak_pl

J.Herbin Caroube de Chypre – atrament – sklep – Pioromaniak.pl

J.Herbin_atrament_sklep_Pioromaniak_pl

J.Herbin Caroube de Chypre – atrament – sklep Pioromaniak.pl

J.Herbin_Caroube de Chypre_atrament_sklep_Pioromaniak_pl

J.Herbin Caroube de Chypre – atrament – sklep Pioromaniak.pl

J.Herbin_Caroube de Chypre_atrament_sklep_Pioromaniak_pl

Atrament J.Herbin – sklep Pioromaniak.pl

Atramenty J. Herbin są wytwarzane we Francji, a butelki nawet dziś ręcznie szlifowane w Paryżu.

Do przeczytania,
Marcin Milewski

Drugie urodziny Pióromaniaka

Czas płynie. Widzimy to po naszej córeczce, widzimy to po nas samych oraz po Pióromaniaku.
 
To prawdziwa przyjemność towarzyszyć Wam i służyć pomocą we wchodzeniu do świata piór wiecznych, atramentów i notatników. Fajnie jest mieć zasady (link: http://bit.ly/NaszeZasady) i je realizować. Fajnie jest promować nowy model prowadzenia działalności, w którym odwiedzając Pióromaniaka jesteś naszym gościem. Fajnie jest obserwować tego efekty. Bez Was nie byłoby to możliwe. Dziękujemy za zaufanie, którym nas obdarzyliście, udzielane nam wsparcie oraz trzymanie kciuków w trudnych momentach.
 
Od chwili, gdy Pióromaniak zaczął kiełkować w naszych głowach, minęło dużo czasu. Od momentu, w którym nabrał realnych kształtów 2 lata. Tak, to już drugie urodziny! Z tej okazji mamy dla Was coś specjalnego. Nasz sekretny projekt urodzinowy rozpoczęliśmy przygotowywać już kilka miesięcy temu. Nie możemy się doczekać chwili, gdy go Wam przedstawimy. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, już 13 listopada. 

 

Zaczynamy!

 

Aby wziąć udział w urodzinowym konkursie zajrzyjcie na nasz profil na Facebooku:

 

Do przeczytania,
Magda i Marcin

 

Nowe kolory Marlen One

Zielony i niebieski to nowe kolory  piór wiecznych Marlen One, dostępne w Pióromaniaku. Dotychczas mogliście dokonywać wyboru pomiędzy 4 barwami: czernią, szarością, brązem i czerwienią. Teraz jest ich 6.

Marlen One jest produkowane we Włoszech. Do umieszczenia go na półkach przekonało nas włoskie wzornictwo, fantastyczne kolory żywicy (mieni się zmieniając barwę w zależności od kąta padania światła!), bardzo dobre właściwości piśmiennicze i niewygórowana, jak na tego typu produkt, cena.

Marlen One niebieskie pioro wieczne

Marlen One niebieskie pióro wieczne – sklep Pióromaniak

Marlen One zielone pioro wieczne

Marlen One zielone pióro wieczne – sklep Pióromaniak

Oprócz pióra w zestawie znajdują się naboje startowe, aby natychmiast, bez ceregieli, móc zacząć pisać; ozdobne, prezentowe kartonowe pudełko oraz karta gwarancyjna wraz z instrukcją obsługi. System napełniania jest bajecznie prosty – naboje lub tłoczek w rozmiarze uniwersalnym. Zwróćcie uwagę, że w zestawie znajdują się naboje startowe, ale tłoczek trzeba dokupić oddzielnie (np. pasował będzie np. tłoczek Faber-Castell).

Poniżej zdjęcia pozostałych czterech wersji kolorystycznych:

Marlen One pioro wieczne sklep Pioromaniak

Marlen One – pióro wieczne – sklep Pióromaniak

Marlen One pioro wieczne sklep Pioromaniak

Marlen One – pióro wieczne – sklep Pióromaniak

Pióro wieczne Marlen One jest dostępne w Pióromaniaku w cenie 370 PLN. Dane techniczne (wymiary, waga, materiały itp.) znajdziecie w zakładce „Dodatkowe informacje”.

Do przeczytania,
Marcin Milewski

Midori Pouch z nieco innej perspektywy

Kilka tygodni temu wprowadziliśmy do oferty Pióromaniaka kalendarze Midori Pouch. Przygotowaliśmy wówczas przewodnik, który ułatwia wybór odpowiedniego układu, koloru i formatu. Korzystając z ostatnich dni jesiennego światła mieliśmy okazję spojrzeć na Midori Pouch z nieco innej, niebieskiej, perspektywy. W towarzystwie piór Lamy.

Midori Pouch - kalendarz 2018 - sklep Pioromaniak

Midori Pouch – kalendarz 2018 – sklep Pioromaniak.pl

Midori Pouch Diary to zestaw zawierający wklad kalendarzowy oraz okładkę, która może się zamienić w podręczny przybornik. Posiada dwie większe kieszonki – jedną na telefon/tablet (Slim/A5), a drugą, zasuwaną, na przybory do pisania. Jej wewnętrzna strona ma dodatkowo miejsca na włożenie kart płatniczych oraz uchwyt na pióro/długopis. Całość zapinana skórzanym paskiem.

Papier wykorzystany w Pouch Diary to Midori MD. Podczas produkcji jego jakość jest ręcznie sprawdzana przez pracowników wyposażonych m.in. w pióra, atramenty o zróżnicowanych właściwościach, ołówki i pędzle.

Midori Pouch - kalendarz 2018 - sklep Pioromaniak

Midori Pouch – kalendarz 2018 – sklep Pioromaniak.pl

W okładkach kalendarzy Pouch znajduje się uchwyt na pióro. Idealnie będzie pasować Lamy Al-Star wykonane z lekkiego aluminium, wyposażone w elastyczny klips oraz ze skuwką na zatrzask (zapewnia błyskawiczne otwieranie i zamykanie). Polecane początkującym, jak i zaawansowanym użytkownikom piór wiecznych. Świetnie sprawdza się do codziennego pisania. Niezastąpione przy sporządzaniu notatek w szkole lub na studiach.

Midori Pouch - kalendarz 2018 - sklep Pioromaniak

Lamy Al-Star – sklep Pioromaniak.pl

Al-Star jest napełniane za pomocą naboi (np. Lamy T10) lub tłoczka/konwertera (np. Lamy Z24 lub Lamy Z26 – sprzedawany oddzielnie). Umieszczone w korpusie okienko pozwala na bieżące kontrolowanie poziomu atramentu.

Przewodnik pokazujący wszystkie wersje kolorystyczne oraz układy kalendarzy, kryje się pod tym linkiem: Przewodnik: Kalendarze Midori Pouch 2018

Możecie obejrzeć całą kolekcję Midori Pouch klikając tutaj: Midori Pouch Diary 2018. Cena wersji Slim to 140,00 PLN, wersji A5 – 160,00 PLN.

Pióra Lamy w licznych wersjach kolorystycznych obejrzycie tutaj.

Do przeczytania,
Marcin Milewski

Wprowadzamy: atramenty Visconti

Atrament_Visconti_niebieski_czarny_sklep

Mamy bardzo dobrą wiadomość. Od dziś na półkach Pióromaniaka jest dostępny atrament Visconti. Nie bez przyczyny sięgnęliśmy właśnie po niego.

Visconti to włoska firma z siedzibą we Florencji. Od 1988 roku zajmuje się produkcją piór, które ze względu na sposób wytwarzania, wzornictwo i nowatorskie rozwiązania, cieszą się żywym zainteresowaniem. My, na początek, skupimy się na atramentach.

Dlaczego Visconti w Pióromaniaku?

W czasach kiedy w Polsce nie było jeszcze łatwo dostępnych tak wielu atramentów, zamarzyłem o czymś przyziemnym. Prawdziwie niebieskim kolorze. Nie jakieś fioletowawe namiastki, tylko „true blue”. Wówczas (początek XXI w.) to właśnie Visconti czytało w myślach miłośników piór. Do dziś pamiętam zakup w jednym ze sklepów stacjonarnych (niestety już nieistniejącym), emocje mu towarzyszące i pierwsze napełnienie pióra. Bajka! Nietrudno zgadnąć, że przez kolejne kilkanaście lat nie rozstawałem się z niebieskim atramentem Visconti.

Pojawienie się Visconti w Pióromaniaku jest więc dla nas czymś naturalnym. Wiązało się jedynie z odpowiedzią na pytanie – kiedy? Uznaliśmy, że drugi rok działalności to najwyższy czas.

Atramenty Visconti

6 kolorów (w zasadzie to 7) w pomysłowo i ze stylem zaprojektowanych butelkach lub nabojach ukrytych w bakelitowym pudełku. Butelki mają pojemność 60 ml, a w opakowaniu znajduje się 7 nabojów.

Atrament Visconti - sklep Pioromaniak.pl

Atrament Visconti – sklep Pioromaniak.pl

Nasze ulubione to Sepia oraz niebieski (butelka). Zwróćcie uwagę na różnicę w kolorze między niebieskim atramentem w nabojach (lekki odcień), a tym w butelce (intensywny, prawdziwie niebieski).

Arament Visconti - sklep Pioromaniak.pl

Atrament Visconti – sklep Pioromaniak.pl

Niebieski atrament Visconti - butelka - sklep Pioromaniak.pl

Niebieski atrament Visconti – butelka – sklep Pioromaniak.pl

Co z piórami?

Nasuwa się pytanie, z jakiego powodu nie zdecydowaliśmy się na wprowadzenie do oferty piór Visconti, a jedynie atramenty. Ze względu na priorytety, którymi kierujemy się podczas wybierania produktów – Wasze aktualne oczekiwania. W razie potrzeby każdy model z bieżącej oferty możemy sprowadzić na życzenie. Terminy realizacji są krótkie (2-3 dni robocze).

Atramenty Visconti dostępne w Pióromaniaku w butelkach (59 zł) lub nabojach (25 zł).

Dzielenie się z Wami naszymi doświadczeniami oraz podpowiadanie sprawdzonych przez nas przez lata, wyróżniających się, produktów, to czysta przyjemność.

Do przeczytania,
Marcin Milewski

Wprowadzamy: Field Notes Dime Novel

Field Notes Dime Novel

Jesienna, 36. edycja notatników Field Notes to Dime Novel.

Field Notes Dime Novel nawiązuje do literatury groszowej, czyli popularnych w XIX w. lekkich w odbiorze opowiadań wydawanych w niewielkim formacie, z miękką okładką i przyciągającą grafiką. Udaje jej się to na tyle dobrze, że zachęca do napisania własnej historii.

Papier w środku notesów ma kolor biały. Strony czyste z numeracją w górnym rogu. Doskonale sprawdza się z ołówkiem. W przypadku piór stalówki EF lub F to pewny wybór. Szersze i bardziej mokre (np. B) mogą współpracować nie najlepiej.

Notesy Field Notes Dime Novel sklep Pioromaniak

Kolor okładki nawiązuje do starych wydań literatury wagonowej.

Notesy Field Notes Dime Novel sklep Pioromaniak

Czyste strony są ponumerowane w górnym rogu.

Oddzielnie zszywane trzy notatniki o 24 stronach są wklejane do przygotowanej okładki.

Notesy Field Notes Dime Novel sklep Pioromaniak

Grzbiet klejony i szyty.

Notesy Field Notes Dime Novel sklep Pioromaniak

Czcionka naniesiona w taki sposób, aby przypominała stare wydania opowiadań.

Jesiennej edycji towarzyszy kilka nietypowych rozwiązań. Po otwarciu notatnika przed oczami pojawia się Adams “Power Press” z połowy XIX w., a numeracja kolejnych stron jest tak ułożona, aby symbolicznie kończyła się na liczbie 100. Dime Novel to również nowy format wpisujący się pomiędzy rozmiar kieszonkowy (Memo Book) i większy notatnik (Note Book):

Notatniki Field Notes Dime Novel są dostępne w Pióromaniaku w cenie 65 PLN za dwupak.

Do przeczytania,
Marcin Milewski

Traveler’s Notebook Mini wzruszył mnie do łez

Choć twardo stąpam po ziemi, często się wzruszam. Ostatnio nawet częściej niż zwykle. Jest ku temu kilka powodów. A jak są powody, to pojawiają się też prezenty.

Dostałam niedawno jeden. Na pierwszy rzut oka średni, bo niby jak wykorzystać mini wersję Traveler’s Notebook? Gdy zobaczyłam czerwoną puszkę udawałam niewzruszoną. Zajrzałam do środka. Na szczęście mój Traveler’s Notebook Mini był już gotowy, a  jego zawartość wzruszyła mnie do łez. Marcin streścił w nim dwanaście lat naszego wspólnego życia. Odkąd go dostałam, przeglądam średnio raz dziennie. I raczej to się nie zmieni. Przekartkowanie zajmuje chwilę, a przypomina bardzo wyraźnie, co w życiu jest najważniejsze.

Fajnie dostać taki prezent.

Do przeczytania,
Magda

Hobonichi Techo 2018 – kalendarz/planner – co się zmieniło?

Kalendarz-hobonichi-2018-sklep-pioromaniak-planner

Hobonichi Techo na 2018 rok (kalendarz/planner)

Dobra wiadomość – Hobonichi Techo na 2018 rok już jest. Pojawiło się na sklepowych półkach pod koniec ubiegłego tygodnia. Przyjrzeliśmy się bliżej nowej edycji, aby sprawdzić co zmieniło się względem poprzedniej, z 2017 roku.

Dla tych z Was, którzy nie mieli jeszcze do czynienia z Hobonichi, krótkie wyjaśnienie. Hobonichi to japoński kalendarz wyróżniający się minimalistycznym, przemyślanym układem pozbawionym szumu informacyjnego oraz jakością wykonania. W anglojęzycznej wersji występuje tylko w formacie A6.

Hobonichi jest podzielone na kilka części. Wśród nich m.in. indeks, kalendarz roczny, przekrojowe kalendarze miesięczne, podsumowania miesięcy, kontakty, notatki, tabele. Największa to kalendarz dzienny (dzień na stronie) z odpowiednio dużą ilością miejsca na notatki, zadania, zaplanowane czynności, pomysły. Dzięki specjalnemu szyciu Hobonichi pozostaje otwarte na płasko (180°) niezależnie od tego, z której jego części korzystasz. Żegnaj gimnastyko w przytrzymywaniu stron rozłożonego kalendarza, aby móc cokolwiek napisać.

Hobonichi_Techo_kalendarz_planner_2017_sklep_pioromaniak_pl_3

Dbałość o detale widać w wielu miejscach. Rogi zaokrąglone nie bez przyczyny. Dzięki takiemu zabiegowi zmniejsza się ryzyko zagięcia lub zadarcia podczas noszenia w torbie lub plecaku.

Hobonichi_Techo_kalendarz_planner_2017_sklep_pioromaniak_pl_000

Hobonichi ma 450 (sic!) bardzo cienkich stron doskonałego papieru Tomoe River odpornego na strzępienie i przebijanie (można, co najwyżej, dostrzec cień liter z drugiej strony kartki). Dodatkowo, Tomoe River fantastycznie wydobywa głębię koloru atramentu. Teraz najlepsze! Pomimo takiej objętości, Hobonichi ma nadal niewielką grubość i kompaktowy rozmiar.

Jak wygląda część dzienna? Najlepiej zobrazuje to zdjęcie:

Hobonichi_Techo_kalendarz_planner_2017_sklep_pioromaniak_pl_2
Hobonichi 2018 – co się zmieniło?

 

  • Numer seryjny
    Tak, to prawda. Każde Hobonichi ma swój indywidualny numer seryjny. W edycji na 2018 rok zmieniono sposób jego prezentacji na mniej rzucający się w oczy.

  • Japonia – historia i kultura
    Pojawiły się nowe ciekawostki o Kraju Kwitnącej Wiśni, m.in. o nieco innym (niż powszechnie znany) sposobie obchodzenia walentynek. Do tego przypowieści i przekrojowe spojrzenie na symboliczne wydarzenia z historii:

Okładki

W tym roku do oferty Hobonichi dodaliśmy zestawy łączące kalendarz z okładkami. Pojawiło się 6 wersji kolorystycznych:

Black & Mint Blue:

Canary:

hobonichi_2018_canary_okladka_kalendarz_planner_sklep_pioromaniak_

Hobonichi z okładką Canary – sklep Pioromaniak.pl

Hydrangea:

hobonichi_2018_hydrangea_okladka_kalendarz_planner_sklep_pioromaniak_

Hobonichi z okładką Hydrangea – sklep Pioromaniak.pl

Melon:

hobonichi_2018_melon_okladka_kalendarz_planner_sklep_pioromaniak_

Hobonichi z okładką Melon – sklep Pioromaniak.pl

Navy:

hobonichi_2018_navy_okladka_kalendarz_planner_sklep_pioromaniak_

Hobonichi z okładką Navy – sklep Pioromaniak.pl

Raspberry:

hobonichi_2018_raspberry_okladka_kalendarz_planner_sklep_pioromaniak_

Hobonichi z okładką Raspberry – sklep Pioromaniak.pl

Ich ilości są bardzo ograniczone, więc jeśli planujecie zakup, nie zwlekajcie.

Hobonichi Techo 2018 jest już dostępne w Pióromaniaku w cenie 185 zł (kalendarz/planner) lub 230 zł (kalendarz/planner z okładką).

Do przeczytania,
Marcin Milewski

Atrament Lamy Petrol

Lamy Petrol atrament sklep Pioromaniak

Uff! Nareszcie. Po długim oczekiwaniu dotarł do nas atrament Lamy Petrol.

Każdego roku Lamy zaskakuje pióromaniaków nowym kolorem Lamy Safari oraz towarzyszącym mu atramentem. Tym razem był to Petrol, czyli ciemna zieleń. O ile pióro pojawiło się na naszych półkach kilka miesięcy temu, to na większą dostawę atramentu w butelkach i nabojach przyszło czekać do dziś.

Kolor przypomina bardzo ciemną zieleń. W mokro piszących stalówkach (na zdjęciu rysunek stalówką w rozmiarze M) sprawia wrażenie niemal czarnego.

Lamy Petrol naboje sklep pioromaniak

Lamy Petrol – sklep Pioromaniak.pl

Inaczej w przypadku piór piszących sucho – litery mają zielono-niebieski kolor, taki jak zamek na pierwszej fotografii.

Lamy Petrol w Pióromaniaku:
pióro wieczne Lamy Safari Petrol
atrament w butelce Lamy Petrol
naboje Lamy Petrol

Na koniec jeszcze jedna dobra wiadomość. Udało nam się zdobyć ostatnie dostępne naboje w kolorze Dark Lilac (edycja z 2016 roku) oraz pióra Safari Dark Lilac. Jest ich niewiele.

Do przeczytania,
Marcin Milewski