10 propozycji do 60 zł na udany prezent na mikołajki

Prezent na mikolajki

Mikołajki coraz bliżej. Przedstawiamy Wam naszą subiektywną listę prezentów do 60 złotych dla papiero-, atramento- i pióromaniaków (tak, tak – zwykle te manie się ze sobą łączą).

Zobaczcie, co wybraliśmy!

1. Notatnik MIDORI MD PAPER – 44 zł

Midori MD A6 notatnik – sklep Pioromaniak.pl

Minimalizm prosto z Japonii. Notatnik Midori MD (Midori Diary) posiada nietuzinkowy papier, który nie przepuszcza atramentu na drugą stronę (po przewróceniu kartki widać jedynie cień pisma). Podczas produkcji jego jakość jest ręcznie sprawdzana przez pracowników wyposażonych w pióra, atramenty o zróżnicowanych właściwościach, ołówki, pędzle i inne przybory do pisania oraz… malowania. Notatnik otwiera się na płasko. Polujesz na prezent dla osoby, która szuka dziury w całym? Midori MD przychodzi z pomocą.

2. Notatnik MIDORI GRAIN – 28zł

Notatnik Midori Grain brązowy czarny sklep Pioromaniak.pl

Notatnik Midori Grain brązowy lub czarny – sklep Pioromaniak.pl

Midori Grain to połączenie hiszpańskiej skóry bydlęcej przygotowywanej w Walencji (okładka) oraz papieru Midori MD tworzonego od lat 60. w Japonii. Dobry pomysł na prezent dla miłośników praktycznych niespodzianek. Kieszeń lub torebka to jego naturalne środowisko. Zawsze pod ręką.

3. Pióro wieczne do kaligrafii PILOT PARALLEL – 59 zł (obecnie w promocji 49 zł)

 

Pióro wieczne Pilot Parallel - sklep Pioromaniak

Pióro wieczne Pilot Parallel – sklep Pioromaniak.pl

Pióro wieczne Pilot Parallel pozwala z przytupem wejść w świat kaligrafii i kreatywnego posługiwania się przyborami piśmienniczymi. Dzięki nietypowej konstrukcji stalówki pozwala na pisanie cienką linią (0,5 mm), gdy stalówka ułożona jest bokiem oraz kaligraficzne szaleństwo, gdy stalówkę przykładamy do papieru poziomo.

Jeżeli posiada się co najmniej dwa Piloty Parallel z nabojami z atramentem w różnych kolorach, można pisać z gradientem!

4. Notatniki FIELD NOTES – od 50 zł

Field Notes Pitch Black notes notatniki sklep Pioromaniak.pl

Field Notes Pitch Black – notatniki – sklep Pioromaniak.pl

 

Klasyka ze Stanów Zjednoczonych. Field Notes to kieszonkowe notatniki sprzedawane w trójpakach lub dwupakach. Zaprojektowane z głową i odrobiną humoru. Szukając prezentu możesz wybierać między kwartalnymi edycjami specjalnymi (np. zimową – Resolution) lub serią Original.  Różne formaty. Doskonale sprawdzą się, gdy posługujesz się ołówkiem. W przypadku piór przydadzą się stalówki EF lub F.

5. Pióro wieczne SHEAFFER VFM – 58zł

Pióro Sheaffer VFM  – sklep Pioromaniak.pl

Stylowe, umiarkowanych rozmiarów pióro wieczne, które będzie dobrym wyborem do pisania na co dzień. Stalówki są dobrej jakości, piszą cienko i gładko. Korpus i skuwka pióra są pokryte matowym lakierem, a wykończenia niklowane. Biała kropka na klipsie Sheaffera VFM to symbol gwarancji jakości. Świetnie sprawdza się w każdej sytuacji – zarówno podczas formalnych spotkań jak i przy codziennych notatkach w szkole lub pracy.

6. Notatnik RHODIA NR 18 – 21 zł

Notatniki Rhodia – sklep Pioromaniak.pl

Rhodia to świetne notatniki dla użytkowników piór wiecznych. Wysokiej jakości papier uwalnia głowę pióromaniaków od przebijania i strzępienia atramentu. Wzór do naśladowania. Dostępne w trzech kolorach (czarny, pomarańczowy, biały), wielu formatach i różnych liniaturach (w linię, w kratkę, czyste lub w kropki).

7. Atrament VISCONTI – 25 zł (naboje), 59zł (butelka)

Atrament_Visconti_niebieski_czarny_sklep

Atrament Visconti – sklep Pioromaniak.pl

6 kolorów w pomysłowo i ze stylem zaprojektowanych butelkach lub nabojach ukrytych w bakelitowym pudełku. Uwaga! Jeden z najpiękniejszych niebieskich atramentów. Butelki mają pojemność 60 ml, a w opakowaniu znajduje się 7 nabojów.

8. Atrament LAMY T52 – 33 zł (butelka)

Pioro wieczne Faber-Castell Ambition OpArt Ocean Blue sklep Pioromaniak.pl

Atrament Lamy T52 – sklep Pioromaniak.pl

Lamy zastosowało taką konstrukcję butelki, która pozwala napełnić pióro wieczne nawet wówczas, gdy pozostało już tylko trochę atramentu. Ostatnie mililitry zbierają się w specjalnym wgłębieniu na dnie, pozwalającym na zanurzenie stalówki i spływaka.  Lamy T52 są wyposażone w rozwijaną bibułkę do oczyszczenia stalówki. Kolejny świetny pomysł Lamy! Osiem kolorów.

9. Ołówki FIELD NOTES – 35zł

Olowki Field Notes nr 2 - sklep Pioromaniak.pl

Olowki Field Notes nr 2 – sklep Pioromaniak.pl

Ołówki nielakierowane z drewnianą oprawą, nadającym się do recyklingu aluminiowym okuciem oraz gumką, która podlega biodegradacji. Nadruk z tuszu wolnego od toksyn. Będą świetnym dodatkiem dla miłośników notatników Field Notes.

10. ?

Tę pozycję pozostawiamy Wam. Być może chcecie przeznaczyć na prezent więcej lub mniej niż 60 złotych. Na stronie naszego sklepu w każdej z kategorii znajdziecie filtr cenowy (po lewej stronie, na dole). Przesuwane myszką zakładki filtra pomogą Wam ustalić preferowany budżet i podpowiedzą, wśród których produktów szukać. Szybko i komfortowo znajdziecie coś dla swoich bliskich lub dla siebie.

Udanego buszowania w Pióromaniaku!

Jeśli macie pytania, piszcie do nas,
Magda i Marcin

Zapowiedź: Field Notes Resolution

Field Notes Resolution

W ciągu najbliższych dni dotrze do nas Field Notes Resolution, czyli tegoroczna zimowa edycja. Pora się zorganizować!

Trójpak zawiera jeden 56-stronicowy planer oraz dwa 48-stronicowe notesy do tworzenia list rzeczy do zrobienia. Do tego dwustronny, podręczny kalendarzyk. Całość tworzy razem kompletny system do organizacji.

Okładki w trzech kolorach: czerwonym, niebieskim i białym z napisami stemplowanymi matową folią.

 

Papier w środku notesów ma kolor lekko szary. Notes do planowania ma układ tygodniowy (tydzień horyzontalnie na jednej stronie), a dwa pozostałe, przeznaczone do zadań, linię w dwóch odcieniach wraz ze znacznikiem realizacji.

Notesy Field Notes doskonale sprawdzają się z ołówkiem. W przypadku piór stalówki EF lub F to pewny wybór. Szersze i bardziej mokre (np. B) mogą współpracować nie najlepiej.

Notatniki Field Notes Resolution będą dostępne w Pióromaniaku w cenie 65 PLN za trójpak.

Do przeczytania,
Marcin Milewski

Wprowadzamy: pióra TWSBI

TWSBI piora sklep Pioromaniak

Pióra TWSBI w Pióromaniaku

Pióra TWSBI są uwielbiane przez pióromaniaków na całym świecie. Nie bez przyczyny. Hmm… nawet dwóch przyczyn.

Po pierwsze, idea jaka od początku przyświeca marce, jest czymś wyjątkowym w stosunku do innych producentów. TWSBI postawiło sobie za cel zaprojektowanie i wykonanie piór w sposób bezprecedensowy – od pierwszych faz tworzenia konsultując je ze społecznością pióromaniaków – oraz kompletny – wyposażając użytkownika w proste narzędzia umożliwiające samodzielne serwisowanie i dbanie o pióro.

TWSBI Mini Classic

Narzędzia TWSBI do serwisowania pióra. Obok TWSBI Diamond Mini Classic

Po drugie, TWSBI zaproponowało nie tylko bardzo dobrą jakość i niezawodność, ale też łatwe do wymiany stalówki oraz solidny tłokowy mechanizm napełniania w cenie zarezerwowanej dla dużo, dużo, dużo droższych piór.

Efekt przerósł oczekiwania producenta i miłośników piór. Gdy będziecie przeglądać w sieci zdjęcia z pewnością nie raz zauważycie, że dużo osób ma na biurku lub w etui co najmniej kilka piór TWSBI ze stalówkami w różnych rozmiarach. Mnie to nie dziwi. Sam od kilku lat posiadam i używam ECO oraz Vaca Mini. Tego ostatniego ze stalówką stub 1.1 mm (stub oznacza takie wyprofilowanie ziarna stalówki, aby można było pisać szeroką linią pionową i cienką poziomą – możecie zobaczyć rezultat na zdjęciu z porównaniem rozmiarów stalówek zamieszczonym w dalszej części wpisu).

Nie byłoby tych fajnych piór, gdyby nie zasoby technologiczne jakimi od samego początku dysponował pomysłodawca. TWSBI powstało w Tajwanie i zostało stworzone przez Ta Shin Precision – firmę z ponad 40-letnim doświadczeniem w produkcji plastików i metalu. Jak się nie trudno domyślić cały proces wymagał jeszcze jednego, kluczowego składnika – właściciele TWSBI mają, tak jak my, kompletnego fioła na punkcie piór. Porozumieć się było nam nad wyraz łatwo.

Kilka słów o nazwie

Nazwa TWSBI została zaczerpnięta od chińskiego „San Wen Tong”. Wen to język i kultura, a cały zwrot nawiązuje do trzech skarbów chińskiej kaligrafii. Aby stworzyć łatwą do wymówienia nazwę inicjały odwrócono („TWS”), wzbogacono je o „Bi” (co oznacza przybory piśmiennicze) i w ten sposób powstało TWSBI. Najczęściej czytane jako „tłisbi”.

Przyjrzyjmy się bliżej modelom TWSBI, które są dostępne w Pióromaniaku:

TWSBI porownanie rozmiarow

TWSBI – porównanie rozmiarów piór – od lewej: Diamond 580, ECO, Vac Mini, Diamond Mini

TWSBI porownanie rozmiarow stalowek

TWSBI – porównanie rozmiarów stalówek

TWSBI ECO

ECO to skrót od „economical”. Ekonomiczna wersja TWSBI 580, która oferuje tłokowy system napełniania w jeszcze korzystniejszej cenie niż model 580. Dostępne w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej , białej i przezroczystej.

TWSBI ECO sklep pioromaniak

TWSBI ECO – sklep Pioromaniak.pl

TWSBI Diamond 580

Podstawowy model piór TWSBI. Posiada słuszne rozmiary i tłokowy system napełniania. Cały przezroczysty.

pioro TWSBI 580

Pióro TWSBI Diamond 580 – sklep Pioromaniak.pl

TWSBI Diamond Mini

Sprytnie zaprojektowane pióro kieszonkowe z tłokowym systemem napełniania, które jest szalenie wygodne do codziennego pisania po nakręceniu skuwki na tył korpusu. Dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: całej przezroczystej i czarnej z przezroczystym korpusem.

TWSBI Mini Classic sklep Pioromaniak

TWSBI Mini Classic – sklep Pioromaniak.pl

Oprócz klasycznej wersji Diamond Mini, TWSBI wydaje krótkie edycje specjalne. Tym razem jest to Diamond Mini AL Gold (mechanizm tłoka i szyjka są z aluminium).

TWSBI Mini Al Gold

TWSBI Mini Al Gold

TWSBI Vac Mini

Pióro TWSBI napełniane za pomocą systemu podciśnieniowego (vacuum). Zamienia się w pełnowymiarowe pióro po nakręceniu skuwki na tył korpusu.

System podciśnieniowy jest, wbrew pozorom, prosty w obsłudze. Wystarczy, że złapiesz za koniec korpusu, odkręcisz go (przeciwnie do wskazówek zegara) i pociągniesz (aż poczujesz opór). Gdy stalówka i częściowo szyjka będą już zanurzone w atramencie wystarczy wcisnąć wysunięty pręcik, poczekać i zakręcić zaślepkę. Po chwili gotowe.

Ułatwieniem jest skorzystanie z butelek Vac 20A, które pozwalają na skuteczniejsze napełnienie Vaców Mini. Normalnie udaje się to w 2/3 objętości.

TWSBI Vac Mini sklep Pioromaniak

TWSBI Vac Mini – sklep Pioromaniak.pl

Pióra TWSBI dostępne w Pióromaniaku w cenach zależnych od modelu i rozmiaru stalówki:

Do przeczytania,
Marcin Milewski

Wprowadzamy: mieniące się atramenty J. Herbin 1670

J.Herbin_atrament_sklep_Pioromaniak_pl

Do oferty Pióromaniaka wprowadzamy atramenty J. Herbin 1670. Są wyjątkowe.

Z okazji 340-lecia firma J. Herbin (powstała we Francji w 1670 roku) podjęła odważną decyzję o wprowadzeniu rewolucji w świecie atramentów do piór wiecznych. Opracowała formułę, która pozwoliła na rzecz wówczas niewyobrażalną – dodanie do atramentu złotych drobinek. Seria, dla upamiętnienia rocznicy nazwana „1670”, zyskała ogromną popularność. W kolejnych latach dołączały nowe kolory. W sumie jest ich 5:

Rouge Hematite – od niego zaczęła się seria. Szalenie ciekawy kolor nawiązujący do legendarnego wosku do pieczęci produkowanego przez wieki przez firmę J. Herbin oraz pierwszego logotypu. Podczas pisania intensywnie czerwony, a następnie, po wyschnięciu, okraszony kolorami ziemi oraz złotym pyłem.

J. Herbin Rouge Hematite atrament sklep Pioromaniak

J. Herbin Rouge Hematite – atrament – sklep Pioromaniak

J. Herbin Rouge Hematite atrament sklep Pioromaniak

J. Herbin Rouge Hematite – atrament – sklep Pioromaniak.pl

J. Herbin Rouge Hematite atrament sklep Pioromaniak

J. Herbin Rouge Hematite – atrament – sklep Pioromaniak.pl

Blue Ocean – drugi z kolorów atramentów „1670” nawiązuje do wczesnej historii firmy – morskich podróży handlowych żeglarza Herbina do Indii. Głęboki niebieski ze złotymi drobinkami.

J. Herbin Ocean Blue atrament - sklep Pioromaniak

J. Herbin Ocean Blue – atrament – sklep Pioromaniak

J. Herbin Ocean Blue atrament - sklep Pioromaniak

J. Herbin Ocean Blue – atrament – sklep Pioromaniak

J. Herbin Ocean Blue atrament - sklep Pioromaniak

J. Herbin Ocean Blue – atrament – sklep Pioromaniak

Stormy Grey – burza na morzu to nic przyjemnego, więc lepiej mieć ją zamkniętą w butelce. Intensywnie szary, po wyschnięciu mieniący się złotym pyłem.

J.Herbin_Stormy Grey_atrament_sklep_Pioromaniak_pl

J.Herbin Stormy Grey – atrament – sklep Pioromaniak.pl

J.Herbin_Stormy Grey_atrament_sklep_Pioromaniak_pl

J.Herbin Stormy Grey – atrament – sklep Pioromaniak.pl

Emerald of Chivor – niebiesko-zielony atrament, który swoją nazwą nawiązuje do szmaragdu ze złóż Chivor w Andach. Co za kolor!

J. Herbin Emerald of Chivor atrament sklep Pioromaniak

J. Herbin Emerald of Chivor – atrament – sklep Pioromaniak

J.Herbin_Emerald of Chivor_atrament_sklep_Pioromaniak_pl

J.Herbin Emerald of Chivor – atrament – sklep Pioromaniak.pl

Caroube de Chypre – intensywny, głęboki brąz nawiązujący do czarnego złota Cypru – karobu. Po wyschnięciu z zauważalnymi nutami czerwieni i zieleni.

 

J.Herbin_Caroube de Chypre_atrament_sklep_Pioromaniak_pl

J.Herbin Caroube de Chypre – atrament – sklep Pioromaniak.pl

J.Herbin_atrament_sklep_Pioromaniak_pl

J.Herbin Caroube de Chypre – atrament – sklep – Pioromaniak.pl

J.Herbin_atrament_sklep_Pioromaniak_pl

J.Herbin Caroube de Chypre – atrament – sklep Pioromaniak.pl

J.Herbin_Caroube de Chypre_atrament_sklep_Pioromaniak_pl

J.Herbin Caroube de Chypre – atrament – sklep Pioromaniak.pl

J.Herbin_Caroube de Chypre_atrament_sklep_Pioromaniak_pl

Atrament J.Herbin – sklep Pioromaniak.pl

Atramenty J. Herbin są wytwarzane we Francji, a butelki nawet dziś ręcznie szlifowane w Paryżu.

Do przeczytania,
Marcin Milewski

Drugie urodziny Pióromaniaka

Czas płynie. Widzimy to po naszej córeczce, widzimy to po nas samych oraz po Pióromaniaku.
 
To prawdziwa przyjemność towarzyszyć Wam i służyć pomocą we wchodzeniu do świata piór wiecznych, atramentów i notatników. Fajnie jest mieć zasady (link: http://bit.ly/NaszeZasady) i je realizować. Fajnie jest promować nowy model prowadzenia działalności, w którym odwiedzając Pióromaniaka jesteś naszym gościem. Fajnie jest obserwować tego efekty. Bez Was nie byłoby to możliwe. Dziękujemy za zaufanie, którym nas obdarzyliście, udzielane nam wsparcie oraz trzymanie kciuków w trudnych momentach.
 
Od chwili, gdy Pióromaniak zaczął kiełkować w naszych głowach, minęło dużo czasu. Od momentu, w którym nabrał realnych kształtów 2 lata. Tak, to już drugie urodziny! Z tej okazji mamy dla Was coś specjalnego. Nasz sekretny projekt urodzinowy rozpoczęliśmy przygotowywać już kilka miesięcy temu. Nie możemy się doczekać chwili, gdy go Wam przedstawimy. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, już 13 listopada. 

 

Zaczynamy!

 

Aby wziąć udział w urodzinowym konkursie zajrzyjcie na nasz profil na Facebooku:

 

Do przeczytania,
Magda i Marcin

 

Nowe kolory Marlen One

Zielony i niebieski to nowe kolory  piór wiecznych Marlen One, dostępne w Pióromaniaku. Dotychczas mogliście dokonywać wyboru pomiędzy 4 barwami: czernią, szarością, brązem i czerwienią. Teraz jest ich 6.

Marlen One jest produkowane we Włoszech. Do umieszczenia go na półkach przekonało nas włoskie wzornictwo, fantastyczne kolory żywicy (mieni się zmieniając barwę w zależności od kąta padania światła!), bardzo dobre właściwości piśmiennicze i niewygórowana, jak na tego typu produkt, cena.

Marlen One niebieskie pioro wieczne

Marlen One niebieskie pióro wieczne – sklep Pióromaniak

Marlen One zielone pioro wieczne

Marlen One zielone pióro wieczne – sklep Pióromaniak

Oprócz pióra w zestawie znajdują się naboje startowe, aby natychmiast, bez ceregieli, móc zacząć pisać; ozdobne, prezentowe kartonowe pudełko oraz karta gwarancyjna wraz z instrukcją obsługi. System napełniania jest bajecznie prosty – naboje lub tłoczek w rozmiarze uniwersalnym. Zwróćcie uwagę, że w zestawie znajdują się naboje startowe, ale tłoczek trzeba dokupić oddzielnie (np. pasował będzie np. tłoczek Faber-Castell).

Poniżej zdjęcia pozostałych czterech wersji kolorystycznych:

Marlen One pioro wieczne sklep Pioromaniak

Marlen One – pióro wieczne – sklep Pióromaniak

Marlen One pioro wieczne sklep Pioromaniak

Marlen One – pióro wieczne – sklep Pióromaniak

Pióro wieczne Marlen One jest dostępne w Pióromaniaku w cenie 370 PLN. Dane techniczne (wymiary, waga, materiały itp.) znajdziecie w zakładce „Dodatkowe informacje”.

Do przeczytania,
Marcin Milewski

Midori Pouch z nieco innej perspektywy

Kilka tygodni temu wprowadziliśmy do oferty Pióromaniaka kalendarze Midori Pouch. Przygotowaliśmy wówczas przewodnik, który ułatwia wybór odpowiedniego układu, koloru i formatu. Korzystając z ostatnich dni jesiennego światła mieliśmy okazję spojrzeć na Midori Pouch z nieco innej, niebieskiej, perspektywy. W towarzystwie piór Lamy.

Midori Pouch - kalendarz 2018 - sklep Pioromaniak

Midori Pouch – kalendarz 2018 – sklep Pioromaniak.pl

Midori Pouch Diary to zestaw zawierający wklad kalendarzowy oraz okładkę, która może się zamienić w podręczny przybornik. Posiada dwie większe kieszonki – jedną na telefon/tablet (Slim/A5), a drugą, zasuwaną, na przybory do pisania. Jej wewnętrzna strona ma dodatkowo miejsca na włożenie kart płatniczych oraz uchwyt na pióro/długopis. Całość zapinana skórzanym paskiem.

Papier wykorzystany w Pouch Diary to Midori MD. Podczas produkcji jego jakość jest ręcznie sprawdzana przez pracowników wyposażonych m.in. w pióra, atramenty o zróżnicowanych właściwościach, ołówki i pędzle.

Midori Pouch - kalendarz 2018 - sklep Pioromaniak

Midori Pouch – kalendarz 2018 – sklep Pioromaniak.pl

W okładkach kalendarzy Pouch znajduje się uchwyt na pióro. Idealnie będzie pasować Lamy Al-Star wykonane z lekkiego aluminium, wyposażone w elastyczny klips oraz ze skuwką na zatrzask (zapewnia błyskawiczne otwieranie i zamykanie). Polecane początkującym, jak i zaawansowanym użytkownikom piór wiecznych. Świetnie sprawdza się do codziennego pisania. Niezastąpione przy sporządzaniu notatek w szkole lub na studiach.

Midori Pouch - kalendarz 2018 - sklep Pioromaniak

Lamy Al-Star – sklep Pioromaniak.pl

Al-Star jest napełniane za pomocą naboi (np. Lamy T10) lub tłoczka/konwertera (np. Lamy Z24 lub Lamy Z26 – sprzedawany oddzielnie). Umieszczone w korpusie okienko pozwala na bieżące kontrolowanie poziomu atramentu.

Przewodnik pokazujący wszystkie wersje kolorystyczne oraz układy kalendarzy, kryje się pod tym linkiem: Przewodnik: Kalendarze Midori Pouch 2018

Możecie obejrzeć całą kolekcję Midori Pouch klikając tutaj: Midori Pouch Diary 2018. Cena wersji Slim to 140,00 PLN, wersji A5 – 160,00 PLN.

Pióra Lamy w licznych wersjach kolorystycznych obejrzycie tutaj.

Do przeczytania,
Marcin Milewski

Wprowadzamy: atramenty Visconti

Atrament_Visconti_niebieski_czarny_sklep

Mamy bardzo dobrą wiadomość. Od dziś na półkach Pióromaniaka jest dostępny atrament Visconti. Nie bez przyczyny sięgnęliśmy właśnie po niego.

Visconti to włoska firma z siedzibą we Florencji. Od 1988 roku zajmuje się produkcją piór, które ze względu na sposób wytwarzania, wzornictwo i nowatorskie rozwiązania, cieszą się żywym zainteresowaniem. My, na początek, skupimy się na atramentach.

Dlaczego Visconti w Pióromaniaku?

W czasach kiedy w Polsce nie było jeszcze łatwo dostępnych tak wielu atramentów, zamarzyłem o czymś przyziemnym. Prawdziwie niebieskim kolorze. Nie jakieś fioletowawe namiastki, tylko „true blue”. Wówczas (początek XXI w.) to właśnie Visconti czytało w myślach miłośników piór. Do dziś pamiętam zakup w jednym ze sklepów stacjonarnych (niestety już nieistniejącym), emocje mu towarzyszące i pierwsze napełnienie pióra. Bajka! Nietrudno zgadnąć, że przez kolejne kilkanaście lat nie rozstawałem się z niebieskim atramentem Visconti.

Pojawienie się Visconti w Pióromaniaku jest więc dla nas czymś naturalnym. Wiązało się jedynie z odpowiedzią na pytanie – kiedy? Uznaliśmy, że drugi rok działalności to najwyższy czas.

Atramenty Visconti

6 kolorów (w zasadzie to 7) w pomysłowo i ze stylem zaprojektowanych butelkach lub nabojach ukrytych w bakelitowym pudełku. Butelki mają pojemność 60 ml, a w opakowaniu znajduje się 7 nabojów.

Atrament Visconti - sklep Pioromaniak.pl

Atrament Visconti – sklep Pioromaniak.pl

Nasze ulubione to Sepia oraz niebieski (butelka). Zwróćcie uwagę na różnicę w kolorze między niebieskim atramentem w nabojach (lekki odcień), a tym w butelce (intensywny, prawdziwie niebieski).

Arament Visconti - sklep Pioromaniak.pl

Atrament Visconti – sklep Pioromaniak.pl

Niebieski atrament Visconti - butelka - sklep Pioromaniak.pl

Niebieski atrament Visconti – butelka – sklep Pioromaniak.pl

Co z piórami?

Nasuwa się pytanie, z jakiego powodu nie zdecydowaliśmy się na wprowadzenie do oferty piór Visconti, a jedynie atramenty. Ze względu na priorytety, którymi kierujemy się podczas wybierania produktów – Wasze aktualne oczekiwania. W razie potrzeby każdy model z bieżącej oferty możemy sprowadzić na życzenie. Terminy realizacji są krótkie (2-3 dni robocze).

Atramenty Visconti dostępne w Pióromaniaku w butelkach (59 zł) lub nabojach (25 zł).

Dzielenie się z Wami naszymi doświadczeniami oraz podpowiadanie sprawdzonych przez nas przez lata, wyróżniających się, produktów, to czysta przyjemność.

Do przeczytania,
Marcin Milewski

Wprowadzamy: Field Notes Dime Novel

Field Notes Dime Novel

Jesienna, 36. edycja notatników Field Notes to Dime Novel.

Field Notes Dime Novel nawiązuje do literatury groszowej, czyli popularnych w XIX w. lekkich w odbiorze opowiadań wydawanych w niewielkim formacie, z miękką okładką i przyciągającą grafiką. Udaje jej się to na tyle dobrze, że zachęca do napisania własnej historii.

Papier w środku notesów ma kolor biały. Strony czyste z numeracją w górnym rogu. Doskonale sprawdza się z ołówkiem. W przypadku piór stalówki EF lub F to pewny wybór. Szersze i bardziej mokre (np. B) mogą współpracować nie najlepiej.

Notesy Field Notes Dime Novel sklep Pioromaniak

Kolor okładki nawiązuje do starych wydań literatury wagonowej.

Notesy Field Notes Dime Novel sklep Pioromaniak

Czyste strony są ponumerowane w górnym rogu.

Oddzielnie zszywane trzy notatniki o 24 stronach są wklejane do przygotowanej okładki.

Notesy Field Notes Dime Novel sklep Pioromaniak

Grzbiet klejony i szyty.

Notesy Field Notes Dime Novel sklep Pioromaniak

Czcionka naniesiona w taki sposób, aby przypominała stare wydania opowiadań.

Jesiennej edycji towarzyszy kilka nietypowych rozwiązań. Po otwarciu notatnika przed oczami pojawia się Adams “Power Press” z połowy XIX w., a numeracja kolejnych stron jest tak ułożona, aby symbolicznie kończyła się na liczbie 100. Dime Novel to również nowy format wpisujący się pomiędzy rozmiar kieszonkowy (Memo Book) i większy notatnik (Note Book):

Notatniki Field Notes Dime Novel są dostępne w Pióromaniaku w cenie 65 PLN za dwupak.

Do przeczytania,
Marcin Milewski

Traveler’s Notebook Mini wzruszył mnie do łez

Choć twardo stąpam po ziemi, często się wzruszam. Ostatnio nawet częściej niż zwykle. Jest ku temu kilka powodów. A jak są powody, to pojawiają się też prezenty.

Dostałam niedawno jeden. Na pierwszy rzut oka średni, bo niby jak wykorzystać mini wersję Traveler’s Notebook? Gdy zobaczyłam czerwoną puszkę udawałam niewzruszoną. Zajrzałam do środka. Na szczęście mój Traveler’s Notebook Mini był już gotowy, a  jego zawartość wzruszyła mnie do łez. Marcin streścił w nim dwanaście lat naszego wspólnego życia. Odkąd go dostałam, przeglądam średnio raz dziennie. I raczej to się nie zmieni. Przekartkowanie zajmuje chwilę, a przypomina bardzo wyraźnie, co w życiu jest najważniejsze.

Fajnie dostać taki prezent.

Do przeczytania,
Magda